جزوه متره و برآورد با آموزشی متفاوت- حسین پروینی ثانی

متره-و-برآورد

متره و برآورد عبارت است از محاسبه و اندازه گیری مقادیر مصالح مورد نیازبرای اجرای یک پروژه با محاسبه مقادیر مصالح به کار رفته و مصرف شده در آن  و در نهایت قیمت گذاری آنها با توجه به آیتم های موجود در فهارس بهاء. دربحث متره و برآورد می توان گفت دو هدف اصلی را باید دنبال کنیم اول اینکه مقادیر مصالح مصرفی و نیروی انسانی با توجه به نوع تخصص و تعداد آنها و نیروی ماشین آلات با توجه به نوع و تعداد و مدت آنها در طول پروژه باید تعیین گردد و دوم اینکه باید تعیین قیمت ریالی یا ارزی پروژه که در دو مرحلع قبل و حین اجرای پروژه (در قالب صورت وضعیت) مطرح می شود.

تاکنون جزوات زیادی با این موضوع در فضای مجازی منتشر شده است اما جزوه حاضر متفاوت تر از دیگر جزوات هست به این دلیل که متره و برآورد پروژه به همراه جداول و آیتم ها و تصاویر اجرایی مربوط به هر بخش تهیه وبا روش بسیار خوبی مطالب عنوان شده اند. در ادامه از شما دعوت می کنیم این جزوه  که توسط جناب آقای مهندس حسین پروینی  و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان بر اساس فهرست بهای سال 1394 تدوین و تدریس گردیده است را دانلود نمایید.

سر فصل های این جزوه عبارت اند از:

فصل اول و دوم : مقدمه ،تعاریف و انواع متره

فصل سوم: کارفرما، پیمانکار و مشاور

فصل چهارم: آشنایی به فهرست بهاء

فصل پنجم: مناقصه و انواع آن

فصل ششم: انواع پیمان

فصل هفتم: دستور کار، صورت جلسه، صورت وضعیت

مثال های حل شده : (شامل: عملیات خاکی با دست و ماشین، عملیات بنایی با سنگ، قالب بندی چوبی و فلزی، کارهای فولادی با میلگرد، بتن درجا، کارهای فولادی سنگین و سقف بتنی)

توجــــه :

علاقمندان به کار در زمینه متره و برآورد و کسب درآمد میلیونی در هر ماه می توانند نرم افزار تکسا با تمامی قابلیت های مورد نیاز را از لینک زیر تهیه کنند.

لینک ورود به نرم افزار تکسا

دانلود فایل با حجم 2.79MB

شــــــــــــاید به منبع زیر نیاز داشته باشید: 

آموزش درون یابی خطی آیتم های فهرست بهاء

نرم افزار اندروید متره و برآورد

فهرست بها 1395 تمامی رشته ها


راستی دوستان حتما مارو به آدرس sazeonline.ir@ در اینستاگرام و sazeonline@ در تلگرام فالو کنید و ازآخرین اخبار و اطلاعیه ها و دانلود ها باخبر شوید.


3 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال مطلبشما می توانید مطلبی را برای قرار گرفتن در سایت با نام خودتان ارسال بفرمایید: