جزوه مهندسی پی

foundation

مهندسی پی (Foundation Engineering) شامل تحلیل و طراحی فونداسیون ( شالوده ساختمانهای متعارف) یا سازه های در تماس با خاک ( ابنیه حائل) با بکارگیری اصول مکانیک خاک و مکانیک سازه توام با قضاوت مهندسی می باشد. مهندسین پی مباحثی چون محاسبه ظرفیت باربری، طراحی انواع مختلف فونداسیون مانند فونداسیون های منفرد، نواری، گسترده، عمیق ( شمع) را شامل می گردد . نقش پی به عنوان یک عنصر واسطه این است که تنش های بزرگ موجود در قسمت فوقانی سازه را برای خاک بستر که دارای توان باربری نسبتاً پایینی است قابل تحمل نمایید. در طراحی فونداسیون باید توجه داشت که توان بابری، نشست و مقاومت سازه مهمترین عوامل هستند از این رو در ادامه ایبوکی با 428 صفحه مربوط به مهندسی پی را برای شما عزیزان قرار داده ایم در آن توضیحات لازم در هر بخش با تصاویر مربوط به آن بصورت کامل تشریح گردیده است.

مهندسی پی

مطالب و سرفصل های مهم این ایبوک عبارت اند از:

  1. روشهای شناسایی خاک، گمانه زنی و نمونه برداری، آزمایش های صحرائی، نحوه تعیین پارامترهای موثر در طراحی پی
  2. شناسایی انواع پی های سطحی، ظرفیت باربری پی های سطحی تحت اثر بارهای محوری، با خروج از مرکزیت و بارهای مایل، پی سطحی واقع بر سطح شیب دار خاک های لایه لایه، محاسبه و کنترل نشت پی های سطحی، بررسی پی روی خاک های مسئله آفرین، کنترل آب زیرزمینی در اجرا و گودبرادی.
  3. محاسبه انواع پی های سطحی (شامل پی های منفرد، کلافدار، نواری و گسترده، روش پی صلب و پی روی تگیه گاه ارتجاعی)
  4. شناسایی انواع دیوارها و ابنیه نگهبان، محاسبه فشار خاک، فشار استاتیکی و هیدرودینامیکی آب، روش طرح انواع دیوارهای حائل صلب
  5. شناسایی انواع پی های عمیق، ظرفین باربری پی های عمیق با روش های استاتیکی، دینامیکی و آزمایش صحرائی.

دانلود فایل پارت اول

دانلود فایل پارت دوم

دانلود فایل پارت سوم

شــــــــــــاید به منابع زیر نیاز داشته باشید: 

جزوه طراحی پی

آموزش طراحی پی نواری در Safe8

ساده ترین روش ترسیم پی مورب در Safe8

تحلیل و طراحی پی گسترده به همراه شمع در Saze8


 راستی دوستان حتما مارو به آدرس sazeonline.ir@ در اینستاگرام و sazeonline@ در تلگرام فالو کنید و ازآخرین اخبار و اطلاعیه ها و دانلود ها باخبر شوید.


1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال مطلبشما می توانید مطلبی را برای قرار گرفتن در سایت با نام خودتان ارسال بفرمایید: