کاربرد اکسل درعمران- فصل دوم |کنترل ضوابط لرزه ای تیر های بتنی|

Excel-Sazeonline1

همانطور که در فصل اول قول داده بودیم اولین پروژه عملی و کاربردی نرم افزار اکسل درعمران را آماده و منتشتر کردیم. این آموزش به صورت ریز به ریز و گام به گام از مبحث نهم مقررات ملی گرفته تا نرم افزار اکسل و اتوکد، مسیری طولانی کنترل ضوابط لرزه ای و تعیین فواصل خاموت ها و… را به کوتاه ترین مسیر ممکن تبدیل کرده است.

اهداف ما در این آموزش تنها به اکسل ختم نشده است در این آموزش خواهید دید، نرم افزار اکسل، بررسی وظایف آرماتور های عرضی و کنترل ضوابط شکل پذیری مبحث نهم مقررات ملی به صورت پایه ای بررسی شده اند و در نهایت با وارد کردن فقط چند عدد، فواصل خاموت ها در نواحی ویژه و عادی تیر بتنی به همراه تعداد خاموت محاسبه می شود.

مهم ترین موضوعات در فصل دوم (قسمت اول و دوم):

بررسی ضوابط شکل پذیری در مبحث نهم

بررسی فاصله خاموت ها در تیرهای بتنی

نحوه نوشتن توان و اندیس در اکسل

استفاده از قابلیت های گرافیکی اکسل

ترسیم یک تیر بتنی در اکسل

آموزش استفاده از توابع اکسل و به کار گیری آنها و …

دانلود رایگان قسمت اول با حجم 34.4MB

Untitled-1

در قسمت دوم، از قابلیت اصلی و منحصربفرد نرم افزار صحبت کرده و کار با توابع را به صورت کامل از مقدماتی ترین سطح آن آموزش داده ایم. در این آموزش یاد خواهید گرفت به روش های مختلف به توابع دسترسی پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.


سایر قسمت های این آموزش:

 فصل اول |آشنایی با اکسل- قسمت اول|

 فصل اول |آشنایی با اکسل- قسمت دوم|


راستی دوستان حتما مارو به آدرس sazeonline.ir@ در اینستاگرام و sazeonline@ در تلگرام فالو کنید و ازآخرین اخبار و اطلاعیه ها و دانلود ها باخبر شوید.


1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال مطلبشما می توانید مطلبی را برای قرار گرفتن در سایت با نام خودتان ارسال بفرمایید: